top of page
  • Writer's picturemec. Wierzbicki

JEDENAŚCIE MILIONÓW ODSZKODOWANIA ZA WYPADEK W PRACY


W sprawach wypadkowych wybór prawnika ma ogromne znaczenie. Powierzenie sprawy adwokatowi specjalizującemu się w prawie wypadkowym przekłada się na ostateczną kwotę uzyskanego odszkodowania – jest to najbardziej wymierna ocena rezultatu pracy kancelarii. Dlatego zawsze warto skonsultować sprawę z innym adwokatem. Odszkodowanie pieniężne nigdy w pełni nie zrekompensuje osobie poszkodowanej utraconego zdrowia. Odpowiednie środki finansowe są jednak potrzebne do zabezpieczenia podstawowych potrzeb życiowych, zwłaszcza w sytuacji gdy poszkodowany/-a nie jest w stanie wrócić do pracy.

polski adwkat ny

Kilka miesięcy temu trzydziestopięcioletni pracownik unijny otrzymał odszkodowanie za obrażenia ciała doznane w pracy. Do wypadku doszło w momencie gdy pracownik ciął deski przy użyciu piły tarczowej, która nie była wyposażona w osłonę. Piła odskoczyła i głęboko przecięła ścięgna w lewym nadgarstku pracownika, który zemdlał i uderzył ciałem o ziemię. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie natychmiast przeprowadzono skomplikowaną operację nadgarstka, która okazała się dopiero początkiem długotrwałego leczenia. Specjaliści zdiagnozowali u poszkodowanego zespół Sudecka, chorobę, która doprowadza do stopniowego zaniku mięśni i ubytku kości, a w konsekwencji kalectwa.

Poszkodowany nie był w stanie wrócić do pracy. Otrzymywał świadczenia Workers’ Compensation z ubezpieczenia pracodawcy. Ta sprawa wypadkowa kwalifikowała się jednak również na sprawę cywilną, co oznacza, że poszkodowany mógł pozwać podmioty trzecie i wnieść roszczenie o odszkodowanie za ból i cierpienie oraz pełne straty ekonomiczne. Poszkodowany pozwał generalnego wykonawcę i właściciela budynku w sądzie cywilnym. Zacięta batalia sądowa zakończyła się ugodą, na podstawie której poszkodowany otrzymał godziwe odszkodowanie w wysokości aż $11,500,000.00. Dlatego zawsze warto sprawdzić, czy Twoja sprawa również kwalifikuje się na sprawę cywilną.

Swoją sprawę możesz BEZPŁATNIE i OSOBIŚCIE skonsultować z MEC. WIERZBICKIM pod numerem 352-226-0982 lub wysłać e-mail z zapytaniem na pw@wierzbickilaw.com. Więcej bezpłatnych materiałów informacyjnych możesz znaleźć na naszej stronie internetowej www.wierzbickilaw.com.

11 views0 comments

Comments


bottom of page