top of page
  • Writer's picturemec. Wierzbicki

Milionowe odszkodowanie Nowy Jork


W dzisiejszym artykule chciałbym Państwu przybliżyć historię 35-letniego imigranta z Kosowa, mieszkańca Bronksu, który doznał poważnych obrażeń cielesnych podczas pracy na terenie budowy nowego szklanego wieżowca. W momencie zdarzenia nasz klient ciął kawałek drewna piłą tarczową. Operowanie tego typu urządzeniem może być bardzo niebezpieczne jeżeli ostrze nie jest odpowiednio zabezpieczone. Tak było w przypadku pracownika. W momencie gdy ostrze piły natrafiło na sęk w drzewie, piła odskoczyła i bardzo głęboko przecięła lewy nadgarstek naszego klienta. Mężczyzna upuścił piłę i upadł na plecy, po czym stracił przytomność. Zaraz po tym jak się ocknął, wraz z innym pracownikiem, wezwał taksówkę i natychmiast pojechał do szpitala Bellevue. Lekarze stwierdzili, że piła przecięła tętnice w lewym przedramieniu i kciuku lewej dłoni. Konieczne było natychmiastowe przeprowadzenie operacji. Poszkodowany znalazł sie w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Wspólnie z żoną planowali dzieci. Tego jednego dnia wszystkie plany legły w gruzach.

W tak dramatycznych okolicznościach poszkodowany potrzebuje nie tylko wyśmienitych adwokatów, którzy pomogą mu uzyskać odpowiednie odszkodowanie, potrzebne do zabezpieczenia jego rodziny, ale również i przyjaciół, którzy będą z nim w najgorszych momentach.

wypadek na budowie ny

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na to, że poszkodowany był na początku reprezentowany przez inną kancelarię. Po pewnym czasie nie był on jednak zadawolony z jakości świadczonych przez nią usług, w związku z czym zdecydował się zmienić prawników. Poszkodowany powinien być świadomy tego, że w każdej chwili może zmienić prawnika bez żadnych konsekwencji. Opłata prawna w żadnym przypadku nie ulega zwiększeniu.

Każdy poszkodowany z niecierpliwością wyczekuje rozstrzygnięcia sprawy, aby jak najszybciej zapomnieć o wypadku i móc możliwie szybko wrócić do normalnego życia. Dokładnie rozumiemy te potrzeby.

Pozwaany został generalny wykonawca i właściciel budynku na podstawie artykułu Prawa Pracy 241 (6). Poszkodowany zażądał od pozwanych odszkodowania za ból i cierpienie, opiekę medyczną oraz straty ekonomiczne, których poszkodowany dozna w przyszłości.

Po zaciętej batalii udowodniono w sądzie, że piła, której używał poszkodowany była wadliwa, ponieważ nie miała specjalnej osłony zabezpieczającej ostrze. Firmy ubezpieczeniowe oferowały kilka milionów dolarów odszkodowania, chcąc jak najszybciej zakończyć sprawę ugodą. Poszkodowany odrzucił te oferty.

Zaraz przed wyborem ławników strony ponownie usiadły do stołu. W takich momentach wygrywa doświadczenie, renoma oraz indywidualne umiejętności poszczególnych prawników. Firmy ubezpieczeniowe nie chciały kontynuować procesu w sądzie, ostatecznie zgadzając się wypłacić $11,500,000.00 (jedenaście i pół miliona dolarów), które nie zwrócą poszkodowanemu zdrowia, ale zabezpieczą finansowo jego rodzinę na lata i pozwolą mu opłacić najwyższej jakości opiekę medyczną. Warto wiedzieć, że kwota odszkodowania nie ulega opodatkowaniu.

13 views0 comments
bottom of page