top of page
  • Writer's picturemec. Wierzbicki

WYPADEK NA BUDOWIE? STATUS IMIGRACYJNY NIE MA ZNACZENIA


Jeżeli miałeś wypadek w pracy, pamiętaj, że Twój status imigracyjny w Stanach Zjednoczonych nie ma znaczenia. Przysługują Ci takie same prawa o odszkodowanie jak osobie, która ma uregulowany status.

Przede wszystkim przysługują Ci świadczenia pracownicze, w tym utracone zarobki, które od 1 lipca 2018 wynoszą $904.74 tygodniowo. Ponadto, należy Ci się także ubezpieczenie medyczne, które pokrywa koszty leczenia obrażeń doznanych w wypadku. Możesz również uzyskać zwrot kosztów za dojazdy do lekarzy oraz inne drobne wydatki.

POLSKI ADWOKAT NY

Jeżeli miałeś wypadek na budowie, Twoja sprawa może również kwalifikować się na sprawę o odszkodowanie za ból i cierpienie, którą wnosi się zazwyczaj przeciwko właścicielowi budynku i generalnemu wykonawcy. Prawo nowojorskie zabrania pozywania pracodawcy w przypadku gdy poszkodowany otrzymuje świadczenia Workers’ Compensation.

Niezwykle ważne dla sprawy cywilnej jest to aby w sprawie Workers’ Comp uwzględnione zostały wszystkie uszkodzone części ciała. Zaniedbanie tego może doprowadzić do problemów z kontynuacją leczenia, co może wpłynąć na wysokość odszkodowania w sprawie cywilnej. Adwokat, który reprezentuje poszkodowanego w obydwu sprawach dopilnuje, aby wszystkie interesy poszkodowanego pracownika były zabezpieczone.

Jako prawnik, który prowadzi zarówno sprawy cywilne jak i sprawy przed Workers’ Compensation Board wiem jak zabezpieczyć dodatkowe świadczenia Workers’ Compensation – tak, można je dalej otrzymywać nawet po zakończeniu sprawy cywilnej.

Jeżeli miałeś wypadek i nie wiesz czy przysługuje Ci odszkodowanie lub wahasz się przed podjęciem decyzji o założeniu sprawy, pamiętaj, że NIC NIE KOSZTUJE ZAPYTAĆ!

Swoją sprawę możesz bezpłatnie skonsultować osobiście z mec. Wierzbickim pod numerem 352-226-0982 lub wysłać e-mail z zapytaniem na pw@wierzbickilaw.com.

Więcej bezpłatnych materiałów informacyjnych możesz znaleźć na naszej stronie internetowej www.wierzbickilaw.com.

6 views0 comments
bottom of page