Every day matters, so don't wait and contact us now.
Get a free consultation 100% free of charge.
 
No fees guaranteed unless we win your case!
 
CALL: 352.226.0982 

POLISH ATTORNEY NEW YORK

  • LinkedIn Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
© Wierzbicki Law. All rights reserved  |  
* This is stated to be Attorney Advertising in compliance with NYS Ethical rules. This website is meant for general information and not legal advice. No attorney-client relationship exists by viewing this website or submitting an email. We cannot guarantee the privacy of any email on the web.  

WYPADEK NA BUDOWIE? STATUS IMIGRACYJNY NIE MA ZNACZENIA

September 30, 2018

Jeżeli miałeś wypadek w pracy, pamiętaj, że Twój status imigracyjny w Stanach Zjednoczonych nie ma znaczenia. Przysługują Ci takie same prawa o odszkodowanie jak osobie, która ma uregulowany status.

 

Przede wszystkim przysługują Ci świadczenia pracownicze, w tym utracone zarobki, które od 1 lipca 2018 wynoszą $904.74 tygodniowo. Ponadto, należy Ci się także ubezpieczenie medyczne, które pokrywa koszty leczenia obrażeń doznanych w wypadku. Możesz również uzyskać zwrot kosztów za dojazdy do lekarzy oraz inne drobne wydatki.

 

 

 

Jeżeli miałeś wypadek na budowie, Twoja sprawa może również kwalifikować się na sprawę o odszkodowanie za ból i cierpienie, którą wnosi się zazwyczaj przeciwko właścicielowi budynku i generalnemu wykonawcy. Prawo nowojorskie zabrania pozywania pracodawcy w przypadku gdy poszkodowany otrzymuje świadczenia Workers’ Compensation.

 

Niezwykle ważne dla sprawy cywilnej jest to aby w sprawie Workers’ Comp uwzględnione zostały wszystkie uszkodzone części ciała. Zaniedbanie tego może doprowadzić do problemów z kontynuacją leczenia, co może wpłynąć na wysokość odszkodowania w sprawie cywilnej. Adwokat, który reprezentuje poszkodowanego w obydwu sprawach dopilnuje, aby wszystkie interesy poszkodowanego pracownika były zabezpieczone.

 

Jako prawnik, który prowadzi zarówno sprawy cywilne jak i sprawy przed Workers’ Compensation Board wiem jak zabezpieczyć dodatkowe świadczenia Workers’ Compensation – tak, można je dalej otrzymywać nawet po zakończeniu sprawy cywilnej.

 

Jeżeli miałeś wypadek i nie wiesz czy przysługuje Ci odszkodowanie lub wahasz się przed podjęciem decyzji o założeniu sprawy, pamiętaj, że NIC NIE KOSZTUJE ZAPYTAĆ!

 

Swoją sprawę możesz bezpłatnie skonsultować osobiście z mec. Wierzbickim pod numerem 352-226-0982 lub wysłać e-mail z zapytaniem na pw@wierzbickilaw.com.

Więcej bezpłatnych materiałów informacyjnych możesz znaleźć na naszej stronie internetowej www.wierzbickilaw.com.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts

June 3, 2019

March 28, 2019

March 28, 2019

December 9, 2018

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags